Príprava pred procedúrou

Najmenej dva týždne pred procedúrou by mala byť Vaša pokožka chránená pred priamym slnečným žiarením (alebo soláriom). Ak sa nedá vyhnúť slnečnému žiareniu, má sa použiť dobrý opaľovací krém (SPF 50+). Je tiež dôležité, aby sa ochlpenie v tomto čase neodstraňovalo voskovaním, alebo trhaním. Holenie tela je najlepšie pred procedúrou 24-48 hodín, po procedúre je možné kedykoľvek. Ak ste si vybrali nejakú z procedúr tváre, musíte si z danej oblasti odstrániť všetok make-up.

Ako prebieha procedúra

Dostanete ochranné okuliare na ochranu očí. Naši certifikovaní špecialisti si prekontrolujú typ vašej pleti a hrúbku ochlpenia. Prístroj MPL 4G automaticky vyhodnotí najlepšie nastavenie pre Vaše ošetrenie. Svetlovodiaci kryštál násady MultiPulseLight sa priloží na oblasť kože, ktorú si chcete nechať ošetriť. Následne pocítite niekoľko krátkych svetelných impulzov, aplikátor v tom okamihu narazil na niekoľko vlasových folikulov. Svetlovodiaci kryštál sa umiestni na ďalšiu priľahlú časť kože a proces sa opakuje, kým sa neošetrí celá plocha.

Po procedúre

Prístroj MPL 4G spoľahlivo účinkuje na všetky chĺpky, ktoré sa nachádzajú v rastovej fáze tzv. anagénnej fáze, ktorá trvá u každého individuálne najčastejšie 2-5 rokov, u ázijcov môže trvať až 7 rokov.

Vlasové cibulky – folikuly sú počas zákroku zničené spracovaním vygenerovaného tepla (cca.80 stupňov) záblesku svetla. Chĺpky Vám po zákroku zostanú zatiaľ vo folikule, ale postupne po 1-2 týždňoch začnú pomaly vypadávať, pretože epidermis – najvrchnejšia časť kože sa v tomto čase obnovuje. Počas tejto fázy sa zdá, že chĺpky rastú, pretože sú pomaly vytláčané obnovenou epidermou. Po zákroku zostanú chĺpky vo folikule voľné a môžu byť vytiahnuté bez odporu. Niektorí zákazníci majú krátky čas po procedúre mierne začervenanie, avšak väčšina dosahuje pozoruhodné výsledky, pretože im zostáva jemná a hodvábne hladká pokožka. Po procedúre odporúčame používať hydratačný krém. Následná procedúra je vhodná po ďalších 4 týždňoch pri ktorej sa odstránia ďalšie chĺpky, ktoré sa nachádzajú v aktívnej fáze rastu. Obvykle 4-8 procedúr postačuje, aby ste sa zbavili chĺpkov natrvalo.